PROJEKTAI
“Istorijos su prieskoniais”
Rotary klubo DIPOLS projektas skatins dalintis gyvenimo patirtimi ir pamokomis.
Rotary bendruomenės projektas. Seniai atrasta ir išbandyta praktika rodo, kad geriausiai žmones mokosi iš pavyzdžių. Patys geriausi pavyzdžiai – tai realios situacijos, kuriose žmonės patiria gyvenimo išbandymus ir po ju sugeba iš naujo atsistoti ant kojų, patvirtindami dar vieną seniai žinomą tiesą – kad bet kokia nesėkmė yra nauja galimybė. Apie tai sukurta daug filmų, parašyta puikių knygų. Nesėkmių, peraugančių i sėkmę, istorijos vis dar žavi ir įkvepia milijonus žmonių visame pasaulyje.
Pagrindiniai tikslai
Patirtis. Dalintis patirtimi, motyvuoti ir įkvėpti tikslinės auditorijos žmones, kuriems tai reikalinga.
Bendradarbiavimas. Skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Rotary, Rotaract ir Interact klubų, pristatant projektą visiems Lietuvos klubams su prašymu – surasti savo klube istoriją, tinkančią projektui.
Vardas. Viešinti Rotary gerą vardą Lietuvoje, formuoti Rotary įvaizdį visuomenėje kaip atviros, besimokančios ir besidalinančios organizacijos.
Plačiau => Istorijos su prieskoniais
Projektas “Judėk prasmingai”
367 milijonai žingsnių. Tiek nužingsniavo daugiau nei 500 rotariečių iš beveik 50 šalies Rotary klubų per socialinį projektą „Judėk prasmingai“. Šio projekto metu surinkti pinigai – 3 tūkst. eurų – atiteko maratonininkei Aušrai Garunkšnytei, kuri, padedama trenerio Lino Balsio, iškovojo Lietuvai kelialapį į Tokijo paralimpines žaidynes
Šio projekto tikslas – Didinant Rotary bendrystę ir sveikatingumą per Rotary judėjimo iššūkį, kartu prasmingai nužingsniuoti atstumą nuo Vilniaus iki Japonijos Tokijo, kur vyks Paralimpiada, taip sutelkiant paramą Aušros Garunkšnytės ir jos trenerio Lino Balsio kelionei į Tokiją.
Simbolinis čekis A. Garunkšnytei įteiktas per antradienį Vilniuje įvykusį šio projekto iniciatorių Rotary bendruomenės atstovų ir Lietuvos paralimpinio komiteto vadovų susitikimą.
„Pernai spalį pakvietėme Rotary bendruomenę eiti projekte „Judėk prasmingai“. Eiti už Rotary, už mūsų paralimpietę maratonininkę Aušrą Garunkšnytę. Šiuo projektu siekėme paskatinti Rotary bendruomenės sveikatingumą ir, žinoma, paremti Aušrą, padėti jai rengtis Tokijo paralimpiadai.
Prisipažinsiu: pradžioje planavome žymiai mažesnį skaičių žingsnių. Projektą įgyvendinome su trenksmu. Tikime Aušra ir linkime jai kuo didžiausios sėkmės. O Rotary bendruomenei linkime ir toliau eiti“, – sakė Rotary klubo „Dipolis“ vadovas Laurynas Savickas.
„Koks jausmas, kai žmonės dėl tavęs septynis kartus apeina žemės rutulį? Tai labai faina. Aš už jus nubėgsiu maratoną. Jūs už mane einate, aš už jus bėgsiu. Turi būti balansas. Tikrai nepagalvojau, kad kas nors dėl manęs tai galėtų padaryti“, – su šypsena į susirinkusius kreipėsi A. Garunkšnytė.
„Sportininko kelyje labai reikalingas palaikymas. Ne tik finansinis, bet ir psichologinis. Matau, kad Rotary bendruomenė irgi mąsto taip pat. Akivaizdu, kad šis bendravimas seniai išaugo projekto rūbą. Aušra, Linas, visi rotariečiai, mes – lyg viena šeima, kurios nariai palaiko vieni kitus.
Mūsų bendradarbiavimas su Rotary bendruomene tęsiasi ne pirmus metus, projektuose dalyvauja mūsų paralimpietis Augustas Navickas, šaulė Raimeda Bučinskytė. Nuoširdžiai dėkojame visiems už šią bendrystę“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Projektų mugė
Tai “Dipolio” klubo organziuojamas renginys-projektas, kurio tikslas – supažindinti Lietuvos Rotary klubus su kitų klubų vykdomais projektais; stambinti LR klubų vykdomus projektus; skatinti LR klubus remti kitų klubų projektus; skatinti LR klubus jungtis prie kitų klubų vykdomų projektų; skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp LR klubų.
Rotary Lyderystės Mokykla
Jau kelis metus Rotary klubas „Dipolis” rengia Rotary lyderystės mokyklos sesijas gabiems, veržliems studentams. Kiekvienoje mokykloje dalyvauja per 12-15 atrinktų labiausiai norinčių dalyvauti ir tobulėti universitetinių aukštųjų mokyklų studentų. Aštuonių mėnesių mokymų ciklo metu dalyviams pranešimus skaito žinomi atitinkamų sričių – nuo asmenybės psichologijos iki atominės energetikos – profesionalai; kiekvienam studentui skiriamas individualus mentorius; studentai sumano ir įgyvendina socialinį-šviečiamąjį projektą pasirinktoms socialinėms grupėms. Tai projektas, suburiantis kūrybingus, šviesius ir sumanius studentus.
Kokia šios sesijos trukmė?
Rotary Lyderystės Mokykla startuoja lapkričio mėnesiais, o baigiasi ateinančių metų gegužę.
Kiek laiko turėčiau skirti per savaitę, norėdamas aktyviai dalyvauti Rotary Lyderystės Mokykloje?
Per savaitę reikia skirti apie 4-6 val., intensyvesniais periodais gali prireikti ir 6-8 val. per savaitę.
Ar visa veikla vyks dienos metu?
Daugelis susitikimų ir užsiėmimų vyksta po darbo valandų, kadangi mentoriai taip pat dirbantys žmonės. Individualūs susitikimai su mentoriais derinami individualiai tarp studento ir jo mentoriaus (pvz pietų pertraukos metu).
Kur vyks susitikimai?
Susitikimai vyksta Vilniuje/Kaune/Bačkonyse, transportu pasirūpina RLM organizatoriai.
Ar ši mokykla mokama?
Ne, Rotary Lyderystės Mokykla yra visiškai nemokama.
Kaip čia patekti?
Sekite informaciją mūsų puslapyje. Atranka į ateinančią Rotary Lyderystės mokyklą bus skelbiama 2015 m. rudenį.
Rotary Lyderystės Mokyklos studentų įgyvendinti socialiniai projektai:
Socialinio projekto „Riedėk ekologiškai” tikslas – kurti ir plėtoti važiavimo dviračiu kultūrą, atkreipti visuomenės dėmesį į dviratininkus. Neišvystyta dviračių takelių infrastruktūra, pėsčiųjų ar vairuotojų nepagarba – pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria dviratininkai. Projekto iniciatyva sukurti ir visuomenei pristatyti Vilniaus ir Kauno dviračių maršrutai. (www.riedekekologiskai.lt)
Socialinė iniciatyva „Kaip IŠMANIEJI atėmė mano maistą”. Projektu siekiama atkreipti jaunų žmonių dėmesį į maisto kultūros svarbą ir skatinti jos formavimąsi Lietuvoje. Siekdami pristabdyti „kas pakliūna po ranka” valgymo kultūros formavimąsi Lietuvoje, šiuo projektu organizatoriai atkreipė jaunų žmonių dėmesį į tinkamų mitybos įpročių svarbą.
Rotary klubo „Dipolis” Rotary Lyderystės mokyklos” studentai įvykdė socialinio-šviečiamojo pobūdžio projektą „Finansinė laisvė studijų metu”. Šiuo projektu studentai siekė parodyti mokyklas baigiančiam jaunimui, kaip galima baigti studijas be „savų pingų”. Taip pat kaip geriausiai bei efektyviausiai išnaudoti studijų metus ir efektyviai valdyti savo finansus. Paskutinę Lyderystės mokyklą “Dipolis” rengė kartu kolegomis iš Pensilvanijos (JAV).
Savižudybių prevencijos projektas “Atpažink ir Pakalbėk”
RK „Dipolis” 2015 m. gegužės – gruodžio mėn. vykdo projektą “ATPAŽINK IR PAKALBĖK” (Savižudybių prevencija jaunimo 15-24 amžiaus tarpe Vilniaus ir Kauno regionuose).
Mokymų medžiagą parengė Jaunimo Linijos (toliau JL) profesionalai, o ir pačius mokymus praves patyrę JL lektoriai.
Asmenys sudalyvavę mokymuose geriau supras kaip atpažinti jauną žmogų planuojantį savižudybę ir kaip reikėtų elgtis.
Projekto tikslas – Ne mažiau kaip 2000 jaunų žmonių Vilniaus ir Kauno tiksliniuose regionuose mokės atpažinti savižudybės rizikos ženklus ir kaip elgtis juos pastebėjus.
2015 m. rugsėjo 19-ą, šeštadienį, Bačkonių konferencijų centre, kaip ir planuota bei skelbta,
įvyko „ATPAŽINK IR PAKALBĖK” projekto (Savižudybių prevencija jaunimo 15-24 amžiaus tarpe Vilniaus ir Kauno regionuose) pirmieji mokymai.
Apie 50 įvairių amžiaus grupių asmenų iš RK “Dipolis”, RK “Dipolis” projekto „Rotary Lyderystės Mokykla”,
Ukmergės RK, Utenos Rotary klubas, Kauno RK, Vilniaus Geležinio Vilko RAC, Vilniaus RAC Vilniaus Pilies RAC,
Vilniaus International RAC, Kauno RAC sudalyvavo mokymuose kaip atpažinti jauną žmogų planuojantį savižudybę ir kaip reikėtų elgtis, kad to išvengtume.
Darbas su mažiau galimybių turinčiu jaunimu
Dipolio vykdo socialinę veiklą organziuodami susitikimus, paskaitas ir renginius su SOS vaikų kaimo auklėtiniais bei kitu mažiau galimybių turinčiu jaunimu.
Tęstinis projektas
“Pozityvus mąstymas ir sėkmingos karjeros planavimas”.
Tai mokymų ir seminarų ciklas, kurį klubo nariai pristato vidurinėse mokyklose paskutinių klasių moksleiviams.
Psichikos sveikatos stiprinimo projektas “Be Streso”
Rotary Klubo „Dipolis” brolis Aurelijus Daškevičius pristatydamas psichikos sveikatos stiprinimo ir savižudybių prevencijos projektą “BE STRESO” aplankė penkias Kauno gimnazijas.
Mokymai susideda iš dviejų esminių temų – savižudybių analizės po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo bei žmogaus gyvybingumo stimuliavimo ir energijos pasikrovimo pratimų.
Brolis Aurelijus mokymuose supažindina su savižudybių mastais ir rodikliais Lietuvoje, mitais bei faktais apie savižudybes, savižudybių rizikos ženklais – kaip juos atpažinti, kaip padėti žmogui, galvojančiam apie savižudybę, pristatymą baigdamos nukreipimais – kur rasti tolesnės pagalbos ir kaip ją pasiūlyti.
Aurelijus taip pat dalijasi savo patirtimi ir patarimais, kaip padėti atpažinti žmones, galvojančius apie savižudybę, kokių veiksmų reikia imtis ir kaip padėti tokiems žmonėms.
Vedėjas po teorinės mokymų dalies ir diskusijos įtraukia dalyvius į interaktyvią komunikaciją – tarpusavyje moderuojant nedidelėmis grupėmis bei prie keturių akių principo porose. Mokymus dalyviai užbaigia vidinį gyvybingumą keldami energetiniais pratimais.